HYDRATAN plv. ad us.vet.

 

Rehydratační přípravek HYDRATAN PLUS je určený ke stabilizaci vody a elektrolytické bilance v organismu a to v průběhu nebo při rekonvalescenci po průjmovém onemocnění. Působí na zpětnou úpravu stavů dehydratace, ztráty elektrolytů a acidózy způsobených nutričními, bakteriálními, virovými a kryptosporidiovými vlivy.

Přípravek HYDRATAN PLUS je zvířaty velmi dobře přijímán. Kombinace chloridu sodného s ionty octanu účinně tlumí disbakteriózu žaludku a střev, ionty vápníku a hořčíku současně s octanovými ionty působí protizánětlivě na postižené sliznice zažívadel a tlumí acidózu u průjmu. Glukóza zajišťuje přísun energie a zároveň zvyšuje absorpci elektrolytů z tenkého střeva.

!!!Navíc se přípravek s mlékem nesráží - lze jej tedy podávat i rozpuštěný v mléce!!!

Autorem receptury HYDRATANU je MVDr. Josef Hlásný CSc., odborný poradce pro výživu zvířat a praktický veterinární lékař, mající dlouholeté zkušenosti s prevencí a léčením průjmů u mláďat.

Nyní pro Vás vyrábíme také obohacený HYDRATAN PLUS s obsahem taninu a to pod názvem HYDRATAN STOP. V HYDRATANU STOP obsažený přírodní tanin je tříslovinné adstringens. Na povrchu střevní sliznice vytváří tenký zpevněný film a mírně svrašťuje povrch sliznice, čímž omezuje hyperémii, tlumí sekreci a chrání zažívací trakt před škodlivými a dráždivými látkami, tlumí peristaltiku střeva a zabraňuje dehydrataci organismu. Má antiseptické účinky a zastavuje drobná krvácení v zažívadlech. Antioxidační účinky složek taninu tlumí vznik volných radikálů ve střevě. Regeneračními účinky na sliznice zažívadel urychluje dobu léčby.

 

Dávkování a způsob podávání Hydratanu:

Hydratan Plus - živá voda - sladký vodný roztok, který telata i selata velmi ráda pijí. Je proto zvlášť vhodný k léčení průjmů a k udržení elektrolytické bilance v organismu. Velice dobře přijímaný mláďaty ve vodě i v mléce.

Hydratan Stop - / Hydratan Plus s taninem / po rozmíchání ve vodě jemně nahořklý. V roztoku s mlékem hořkost mizí, přípravek je lahodný, protiprůjmová účinnost velká.

 

Jednodávkové balení pro 1 tele - na 2,5 litru roztoku: Celé balení 95 g ( oba sáčky ) rozpusťte ve 2,5 litru 40°C teplé vody. Neusypávat!!

Čtyřdávkové balení na 10 litrů roztoku: Celé balení 380 g ( oba sáčky ) rozpusťte v 10 litrech 40°C teplé vody. Neusypávat!!.

 

  1. Při zjištění „vodnatého“ průjmu se vysadí mléko a po 2 dny se podává jen čerstvý roztok HYDRATANU PLUS v denní dávce rovnající se minimálně 10 % živé hmotnosti telete (= min. 5 litrů rehydratačního nápoje pro tele 50 kg ž.hm./ den). Čím je průjem úpornější a je vyšší ztráta tekutin, (orientace podle zapadání očních bulbů), tím je dávka vyšší.
  2. Další 2 dny se podá již jen poloviční dávka smíchaná s mlékem, nebo s mléčnou náhražkou. V této fázi je vhodné použít HYDRATAN STOP a přejít tak na napájení mlékem rychleji. Nasazení HYDRATANU STOP je vhodné zejména ve fázi přechodu na mléko, kdy HYDRATAN STOP zastabilizuje rehydratační a protiprůjmový efekt navozený HYDRATANEM PLUS , a tím podstatně zkrátí dobu nemoci a rekonvalescence zvířete.

Je také možné rozpustit přípravek přímo v mléčném nápoji nebo střídat podávání elektrolytu s mléčným nápojem – viz. průjmy telat - zásady léčby.

Upozornění: Hydratan Stop už nemíchejte s jinými přípravky obsahující tanin!